Agencija za privatizaciju Hercegovačko-neretvanskog kantona - županije (HNK-Ž) i Kantonalna agencija za privlačenje investicija i privatizaciju Sarajevo započele su intenzivniju saradnju s ciljem razmjene iskustava i jačanja kapaciteta u procesu privatizacije, javno - privatnog partnerstva te dobrih iskustava u privlačenju stranih investicija kojih je Kantonalna agencija za privlačenje investicistija i privatizaciju Sarajevo već pokrenula.
Tokom nedavnog sastanka predstavnici dviju agencija razgovarali su o unapređenju metodologije rada, standardizaciji procedura te razmjeni dobre prakse u oblasti pripreme, provođenje tendera, te privlačenju stranih investicija iz svoje nadležnosti. Poseban naglasak stavljen je na transparentnost postupaka i potrebu da se procesi privatizacije, Javno privatnog partnerstva dodatno moderniziraju u skladu s važećim zakonodavstvom.
Predstavnici obje agencije izrazili su uvjerenje da će ovakav oblik saradnje doprinijeti bržoj i efikasnijoj realizaciji privatizacijskih ciljeva, uz veću uključenost javnosti.
